Přihlásit se

Pokud nejste uživatelem sítě Svarov.ORG, zaregistrujte se.

Odpovědi na často kladené dotazy

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky pracovníkům a Partnerům Svarov.ORG. Pokud zde nenaleznete odpověď na to co Vás zajímá, napište nám. Na Vaši otázku rádi odpovíme a odpověď zařadíme na tuto stránku.

Jak se mohu připojit do sítě Svarov.ORG WiFi?
Pro připojení k síti Svarov.ORG potřebujete bezdrátové klientské zařízení kompatibilní se standardem WiFi 802.11a pracující na frekvenci 5470-5725 MHz či WiFi 802.11b nebo 802.11g na frekvenci 2400-2483,5 MHz. Budete-li v dosahu sítě Svarov.ORG, můžete se k ní připojit, jméno sítě začíná vždy "hotspot", po přidělení IP adresy ze serveru DHCP spusťte prohlížeč. Budete přesměrováni na registrační a přihlašovací stránky, kde se zaregistrujete a předplatíte připojení. Po zaplacení předplatného můžete začít využívat službu.
Kolik mě připojení bude stát?
V současné době nabízí Svarov.ORG čtyři služby Svarov.ORG WiFi Start za 150 Kč, Svarov.ORG WiFi za 300 Kč, Svarov.ORG WiFi Plus za 500 Kč a Svarov.ORG WiFi LAN Plus za 650 Kč. Cena je za 1 kalendářní měsíc. Pokud potřebujete připojení na kratší čas, využijte služby Svarov.ORG WiFi na den za 30 Kč na 24 hodin.
Kolik mě budou stát zařízení potřebná pro připojení?
Ceny WiFi zařízení jsou srovnatelné s cenami mobilních telefonů. Cena typické sady pro připojení se pohybuje v rozmezí 1.000 až 4.000 Kč, záleží na konkrétních podmínkách a vzdálenosti od hotspotu.
Jaká je rychlost připojení?
Jedná se vždy o sdílenou linku s garantovanou minimální rychlostí. U Svarov.ORG WiFi Start je to 2048/512 kbit/s, u Svarov.ORG WiFi je to 3 Mbit/s, u Svarov.ORG WiFi Plus a Svarov.ORG WiFi LAN Plus je to 4 Mbit/s - rychlost je garantována na rozhraní hotspotu.
Existuje omezení přenesených dat jako u ADSL?
Ano, tarify Svarov.ORG WiFi Start a Svarov.ORG WiFi mají omezeny přenesená data. Pokud si přejete neomezený tarif, zvolte si některý z tarifů Plus.
Co se stane pokud bude připojeno více uživatelů než 8, kapacita linky nebude stačít?
Systém řízení rychlosti funguje automaticky - s každým nově přihlášeným uživatelem nad kritický počet je rychlost sdílené linky automaticky navýšena, s každým odhlášeným naopak snížena. Uživatelé vytěžující plnou kapacitu linky (tzv. stahovači) jsou v průběhu stahování omezeni dalším algoritmem zajišťujícím dostatečnou kapacitu pro ostatní uživatele.
Mohu si instalaci WiFi zařízení provést sám?
Ano, dokonce se s tím počítá. Ne že bychom nutili klienty lézt po střeše, ale náklady spojené s pořízením a údržbou jsou v jejich režii. Necítíte-li se na provedení instalace vlastními silami doporučujeme konzultaci a objednávku montáže u Partnera Svarov.ORG.
Jakým způsobem jsou služby Svarov.ORG WiFi zpoplatňovány?
Služby Svarov.ORG WiFi se platí formou předplatného - můžete zaplatit na jeden nebo několik měsíců najednou. Po skončení předplatného bude Váš přístup do sítě Svarov.ORG WiFi automaticky zablokován, po přijetí platby na další období bude opět aktivován - podobně jako dobíjení kreditu u mobilních operátorů.
Jak na dobití svého účtu pomocí mobilního telefonu?
Jednoduše zasláním SMS s textem

WIFI 73336 jmeno_uzivatele na telefonní číslo 9022069 pro připsání částky 45,- Kč


Kód pro připsání 45,- Kč - QR mobile code

(Provozovatelem služby je AQP computers, telefonická infolinka 481 120 774. Cena za odeslání SMS zprávy je 69 Kč vč.DPH. Za službu technicky odpovídá Axima spol.s r.o., infolinka prsms@axima-brno.cz, www.premiumservices.cz) nebo zasláním SMS s textem

WIFI 46004 jmeno_uzivatele na telefonní číslo 9022099 pro připsání částky 65,- Kč


Kód pro připsání 65,- Kč - QR mobile code

(Provozovatelem služby je AQP computers, telefonická infolinka 481 120 774. Cena za odeslání SMS zprávy je 99 Kč vč.DPH. Za službu technicky odpovídá Axima spol.s r.o., infolinka prsms@axima-brno.cz, www.premiumservices.cz). Namísto jmeno_uzivatele uvedete uživatelské jméno dobíjeného účtu (<login>). Ujistěte se prosím, že máte aktivovánu službu PREMIUM SMS. Po jejím odeslání je obratem zaslána zpětná SMS s potvrzením o navýšení kreditu. Na váš kreditní účet bude připsána příslušná částka, snížená o transakční poplatek mobilního operátora a provozovatele SMS brány (Axima spol.s r.o., Brno).
Jak dobít svůj účet převodem nebo vkladem na bankovní účet?
Lze jednoduše převést jakoukoli částku na Váš kreditní účet ze kterého chcete hradit předplacené služby. Převod se uskutečňuje na číslo účtu 171 356 001 / 5500 s tím, že se do poznámky pro příjemce uvede název účtu, který se má doplnit o převáděnou částku. Doba připsání převáděné částky na kreditní účet je obvykle 1 den. V případě přímého vkladu na tento účet na jakékoli pobočce Raiffeisenbank je doba připsání obvykle hodinu. Dále je možno provést převod na pobočkách České pošty a to poštovní poukázkou typu A, převod trvá obvykle 2-3 dny.
Je možné získat pevnou nebo veřejnou IP adresu?
Bohužel, Svarov.ORG WiFi tuto službu neumožňuje. Doporučujeme Vám službu Svarov.ORG Professional - kontaktujte obchodní oddělení nebo Partnera Svarov.ORG.
Mohu se připojit pouze k jednomu hotspotu nebo je mohu střídat?
Uživatel sítě Svarov.ORG WiFi se může libovolně připojit do kteréhokoli bodu sítě. Nemůže však být ve stejném okamžiku připojen dvakrát. Vícenásobné připojení je možné jen uživatelům tarifu Svarov.ORG WiFi LAN Plus.
Jak zjistím sílu signálu v místě mého bydliště?
Seznam přípojných bodů (hotspotů) sítě Svarov.ORG WiFi naleznete na těchto stránkách. Pokud si nejste jisti, zda ve Vaší lokalitě je dostatečně silný signál a nemáte možnost proměření pomocí vlastních zařízení, kontaktujte Partnera Svarov.ORG ve Vaší lokalitě.
Co dělat v případě zjištěného rušení signálu třetí stranou?
Zhorší-li se parametry připojení vlivem rušení v radiovém spektru, doporučujeme přesměrovat anténu na jiný hotspot nebo kontaktovat Partnera Svarov.ORG, který Vám zařízení instaloval.
Jaký je dosah WiFi signálu?
Dosah závisí na použitých anténách, přímé viditelnosti mezi anténami a konkrétních podmínkách. Pro příjem signálu pomocí notebooku s vestavěnou anténou je maximální dosah 50 metrů. Při příjmu signálu pomocí citlivější směrové antény může být dosah až v řádu kilometrů. Podmínkou pro vzdálenosti nad cca 100 metrů je přímá viditelnost mezi anténami. Doporučujeme kvalitu spoje vždy proměřit.
Umožňujete pronájem WiFi zařízení?
Bohužel, Svarov.ORG zařízení neprodává ani nepronajímá. Doporučujeme nákup zařízení v některém internetovém obchodě nebo od Partnerů Svarov.ORG. Pronájem WiFi zařízení není vzhledem k jejich nízkým cenám obvyklý.
Jaké je správné nastavení SMTP serveru?
Odchozí SMTP server pro Váš emailový klient (např. outlook) ze sítě Svarov.ORG WiFi je mail.svarov.org. Všechny volby typu "Zabezpečení a autentizace" nebo "Přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla (SPA)" musí být vypnuty.
Jak postupovat v případě zhoršené kvality připojení?
Během využívání hotspotových služeb Svarov.ORG může z nejrůznějších důvodů docházet k poruchám kvality připojení. Pro správnou analýzu závady partnerem nebo technikem Svarov.ORG je nutné shromáždit potřebné údaje, díky kterým bude diagnostika problému značně usnadněna.
 
SSID začíná na: "hotspot"
Hotline: +420 777 114 112
Email:
© 2009 Svarov.ORG